Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia.
Depresja coraz częściej dotyka nie tylko dorosłych ale również dzieci i młodzież. Jak pokazują dane WHO depresja jest obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń w Europie. Szacuje się, że nawet u 20% młodych ludzi przed ukończeniem 18 roku występują zaburzenia depresyjne.
Przyczyny depresji u dzieci i młodzieży wynikają między innymi z trudności w nauce, są związane z brakiem akceptacji przez grupę rówieśniczą i agresją w Internecie, ale również obecna sytuacja edukacji zdalnej może się odbić na zdrowiu psychicznym.
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o depresji i jak pomóc osobie w depresji zapraszamy na stronę ogólnopolskiej akcji – TWARZE DEPRESJI
https://twarzedepresji.pl/o-depresji/

Jeżeli kogoś zaniepokoił swój stan lub stan kogoś bliskiego to psycholog szkolny Izabela Borejko zachęca do kontaktu zarówno uczniów jak i rodziców.
Można również zadzwonić na Antydepresyjny Telefon Forum Przeciwko Depresji 22 594 91 00 lub na bezpłatny ogólnopolski telefon zaufania dla młodych ludzi 116 111.