W dniach 20-22 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę.
Pierwszego dnia odwiedzili Skalne Miasto Adršpach, które jest jedną z topowych atrakcji tego regionu. Uczniowie mogli podziwiać piękne formacje piaskowców o przedziwnych kształtach wyrzeźbionych przez naturę.
Drugi dzień wycieczki należał do stolicy Czech – Pragi, gdzie m.in. udało się zobaczyć uroczystą zmianę warty przed Zamkiem Praskim oraz przespacerować się średniowiecznym mostem Karola, gdzie wszyscy maturzyści dotknęli płaskorzeźby św. Jana Nepomucena mającej gwarantować im pomyślność. Największy zachwyt wywołały jednak ogrody Pałacu Wallensteina oraz Katedra Św. Wita.
Ostatniego dnia nasza grupa odwiedziła Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdroju stanowiącą zbiorową mogiłę. Następnie wybraliśmy się do Kłodzka, gdzie nadal zauważalne były ślady ostatniej powodzi.
W Kłodzku również odwiedziliśmy Twierdzę, gdzie poznaliśmy codzienne życie w pruskich koszarach.
Wieczory naszego wspólnego wyjazdu były zawsze zwieńczone wspólnymi śpiewami przy ognisku pod gwiaździstym niebem.
Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki! Może tym razem Budapeszt??