Dołącz do akcji „Godzina dla Ziemi” i zgaś światło dla Bałtyku

Wolontariusze dołączają dziś do akcji „Godzina dla Ziemi” organizowanej przez WWF. Zachęcamy by do tego wydarzenia przyłączyli się pozostali uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły gasząc światło o godzinie 20:30 na godzinę! Godzina dla Ziemi to światowa akcja, podczas której miliony ludzi na całym świecie na godzinę gaszą światło by wyrazić troskę o przyszłość środowiska naturalnego.
Jak pisze WWF, tegoroczna akcja poświęcona jest Bałtykowi. Organizacja zachęca do podpisania petycji w sprawie złego stanu środowiska morskiego i zasobów ryb w morzu.
Petycja znajduje się pod linkiem
https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2021

Można także dołączyć do akcji wybierając swoje sentymentalne zdjęcie z pobytu nad Bałtykiem i publikując je na swoim Instagramie lub Facebooku wraz z #godzinadlabałtyku i oznacz @wwfpolska.
Pierwsza akcja Godzina dla Ziemi odbyła się w 2007 roku w Sydney. W tym czasie w wydarzeniu wzięło udział 2,2 mln osób. Z kolei podczas dziesiątej rocznicy akcji w inicjatywie wzięło udział 187 państw na 7 kontynentach. 25 marca 2017 na całym świecie o 20:30 czasu lokalnego słynne budowle pogrążyły się w ciemnościach na 60 minut: Piramidy w Gizie w Egipcie, paryska Wieża Eiffla, Big Ben w Wielkiej Brytanii, Opera w Sydney w Australii, rzymskie Koloseum, Taj Mahal w Indiach i ponad 3000 innych.
W Polsce w akcję zaangażowało się prawie 80 miast. Podczas akcji gasną lampy oświetlające najbardziej charakterystyczne budynki, np. w Warszawie – Stadion Narodowy, w Krakowie – Kościół Mariacki, w Gdańsku – Dwór Artusa, w Katowicach – Spodek, a także mosty na Wiśle.
Dołącz do akcji „Godzina dla Ziemi”! Więcej informacji na stronie https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2021